POŻYTECZNY PODZIAŁ

Kiedy na przykład uczony przyrodnik formułuje hipotezy, posługuje się myśleniem w każdym calu tak samo twórczym, dywergencyjnym i oryginal­nym, jak artysta. Artysta z kolei podobnie jak uczony porusza się po obszarach równie abstrakcyjnych i uporządkowanych według zasad, na przykład muzyk komponujący wariacje na wybrany temat. Technika najwyraźniej łączy naukę ze sztuką. Próby skolonizowania techniki przez naukę przyniosły wielkie szkody, oddzieliły teorię od praktyki i przyczyniły się do powstania dwóch odrębnych kultur. Nauki ścisłe w takim samym dokładnie stopniu dotykają spraw ludzkich,
jak humanistyka, humanistyka zaś potrzebuje zasad i zasobów techniki, aby zrealizować swoje pierwszoplanowe zadania.Bardziej pożyteczny od podziału na humanistykę i nauki ścisłe jest podział na dziedziny teoretyczne i praktyczne. Język niemiecki wprowadza rozróżnienie między:Wissenschaft – wiedzą teoretyczną, która obejmuje wszystkie przedmioty szkolne, a praktycznymi umiejętnościami wytwarzania rzeczy i posługiwa­nia się nimi.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry. Nazywam się Paulina Wiąckiewicz a Ty znajdujesz się na moim blogu poświęconym technicznym tematom. Moje zainteresowanie multimediami zaczęło się 2 lata temu, kiedy to byłam zmuszona sama naprawić sobie telefon komórkowy. Od tego czasu posiadam szczerszą perspektywę na rzeczy codziennego użytku, którą chciałabym się z wami podzielić!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)